Visos naujienos
Birželio 14-16 d. Latvijos Ėrglių kaime vyko 6-asis Latvijos kaimo bendruomenių forumas (latvių kalba – „Latvijas lauku kopienu parlaments“), kuriame dalyvavo Lietuvos kaimo tinklo sekretoriato ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Forumo tikslas - kartu ieškoti sėkmingų sprendimų, taip pat naujų galimybių kaimo plėtrai, skatinant bendradarbiavimą tarp skirtingų suinteresuotųjų šalių, identifikuojant iššūkius ir prioritetus vietos, regiono, nacionaliniu ir Europos lygiu.
Bendruomenių parlamento principas grindžiamas lygiaverčiu dialogu, suburiančiu apie 300 vietos ir regionų valdžios atstovų, verslo atstovų, politikos formuotojų, akademikų, kaimo plėtros specialistų ir entuziastų, kurie skatintų sistemingus pokyčius dalindamiesi savo turima praktiką ir išreikšdami nuomonę. Renginio pabaigoje visos išsakytos nuomonės ir pasiūlymai buvo apibendrinti rezoliucijoje, numatančioje kaimo vietovių perspektyvas ir iššūkius ateinantiems dvejiems metams.
Šių metų forumo tikslas - kaimo mažėjimas, pasirenkant atitinkamas strategijas ir išlaikant kaimo sumanumą, bendradarbiavimą, efektyvumą ir ekonomikos augimą.
Forumo metu vyko panelinės diskusijos, pranešimų pristatymai ir darbas grupėse. Panelinėse sesijos, buvo diskutuojama apie pagrindinius kaimo plėtros elementus ir veiksmingus veiklos metodus. Aptarti bendruomenių veiklą reglamentuojantys teisės aktai.
Pasibaigus panelinėms diskusijoms buvo skaitomi pranešimai. Pirmąjį pranešimą skaitė Kimberly E. Zarecor, Ajovos universiteto profesorė. Ji pristatė atliktą tyrimą „Sumanaus kaimo mažėjimas“. Buvo pristatyti Ajovos valstijos kaimų demografiniai pokyčiai ir jiems turėję įtakos veiksniai, susiję su kaimų mažėjimu ir kuriama ekonomine nauda.
Antrąji pranešimą paruošė Hannes Lorenzen, ARC2020 – prezidentas. Jis akcentavo kartų kaitos svarbą kaimo vietovėje ir kaimų atsparumo problematiką. Pranešėjas pabrėžė, kad labai svarbūs kaimo bendruomenių veiklos pokyčiai vyko per pastaruosius metus. Kaimo bendruomenėms ypač svarbi LEADER programa, vietos veiklos grupės bei veiklų viešinimas.
Antroji renginio dali buvo skirta darbui grupėse. Pirmoji darbo grupė buvo skirta pasidalinti gerąja patirtimi bei įžvelgti naujas perspektyvas. Darbo grupę sudarė aštuonios tematinės darbo grupės, iš kurių penkios buvo skirtos Latvijos vietos veiklos grupėms ir kaimo bendruomenių atstovams. Trys tematinės darbo grupės buvo skirtos visiems renginio dalyviams. Pirmosios tematinės darbo grupės nariai diskutavo apie strateginio požiūrio svarbą bendruomenių veikloje, finansavimo aspektus ir politinės paramos būtinybę. Antroje tematinėje darbo grupėje buvo diskutuojama apie bendruomenių ir jų lyderių žinių, įgūdžių paveldėjimą ir tobulinimą, bei esamos vietos plėtros praktikos ir metodų pritaikymą darbui kaimo vietovės. Trečioje tematinėje darbo grupėje vyko diskusijos apie besikuriančius kaimus ir dirbtinio intelekto panaudojimą kaimo vietovių ekonomikos plėtrai.
Antroje darbo grupėje buvo aštuonios tematinės darbo grupės, iš kurių šešios buvo skirtos Latvijos vietos veiklos grupėms ir kaimo bendruomenių atstovams, o dvi - visiems renginio dalyviams. Pirmoje tematinėje darbo grupėje diskutuota apie kaimų mažėjimą. Antroji tematinė darbo grupė buvo skirta LEADER programos metodų kūrimo aspektams apžvelgti. Buvo diskutuota apie pridėtinės vertė kūrimą ir stiprinimą, būtinus finansinius mechanizmus .Pasibaigus darbui teminėse grupėse buvo apžvelgti jų rezultatai, pateikti pasiūlymai, identifikuotos svarbiausios ir aktualiausios problemos bei kylantys iššūkiai.
Renginio akimirkas galite pamatyti žemiau esančioje galerijoje.