BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
1.JPG

3-iasis Europos Sąjungos (ES) šalių Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovų susitikimas ir jo metu vykusios teminės darbo grupės buvo skirtos aptarti LEADER priemonės įgyvendinimą valstybėse narėse, taip pat Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmenį LEADER metodo įgyvendinime. Taip pat buvo aptarti š. m. sausio-vasario mėnesiais vykusios Nacionalinių BŽŪP tinklų apklausos, susijusios su Nacionalinių BŽŪP tinklų poreikiais bei galimybių Europos sąjungos BŽŪP tinklui (angl. EU CAP Network)​ prisidėti prie jų užtikrinimo, identifikavimu. 

2024 m. kovo 20-21 dienomis Danijoje, Jyderupo mieste vyko Europos sąjungos BŽŪP tinklo kartu su Danijos Nacionaliniu BŽŪP tinklu organizuotas 3-iasis Europos Sąjungos šalių Nacionalinių BŽŪP tinklų susitikimas. Susitikime dalyvavo daugiau nei 70 Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovų, BŽŪP įgyvendinimo kontaktų centro (angl. CAP implementation Contact Point), DG-AGRI ir Europos Komisijos atstovai.

Susitikimą pradėjo Danijos Žemės ūkio ministerijos atstovas Hans Peter Olsen, DG-AGRI atstovas Hugo Almeida ir BŽŪP įgyvendinimo kontaktų centro atstovai David Lamb bei Lisa Haller, kurie pasveikino visus dalyvius, susirinkusius į dar vieną Europos Sąjungos šalių Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovų susitikimą, taip pat akcentavo Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmenį sprendžiant iššūkius bei problemas, kylančias valstybėms narėms įgyvendinant savo Strateginius planus, taip pat pasidžiaugė indėliu generuojant idėjas, padėsiančias formuoti BŽŪP ateityje. David Lamb taip pat trumpai apžvelgė kovo mėn. Briuselyje vykusio susitikimo, kurio viena iš pagrindinių temų buvo tiek LEADER, tiek viso Strateginio plano „supaprastinimas“ (angl. simplification), rezultatus.

Tęsiant susitikimą, BŽŪP įgyvendinimo kontaktų centro atstovas Peter Toth aptarė Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmenį LEADER metodo įgyvendinime, o Danijos Planavimo ir kaimo plėtros agentūros LEADER skyriaus vadovė Ulla Lieberkind pristatė pagrindinius LEADER metodo įgyvendinimo Danijoje aspektus. Kaip vieną iš pagrindinių prioritetinių veiklos krypčių ji taip pat akcentavo administravimo procedūrų paprastinimą, į šiuos procesus aktyviai įtraukiant Vietos veiklos grupių darbuotojus bei jų valdybos narius, taip pat apžvelgė vykdomas bendradarbiavimo veiklas bei įsitraukimą į veikiančių tematinių grupių veiklas.

Išklausius šiuos pranešimus, susitikimo dalyviai buvo pakviesti diskusijoms grupėse, kuriose kiekvienos šalies Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovai pasidalino savo šalių patirtimi bei siūlymais, kaip Nacionaliniai BŽŪP tinklai prisideda arba galėtų prisidėti prie dar didesnio jaunimo įtraukimo į sėkmingą LEADER priemonės įgyvendinimą, LEADER tarptautinio ir teritorinio bendradarbiavimo skatinimo bei kitų veiklų.

Pasibaigus diskusijoms grupėse, Europos BŽŪP vertinimų pagalbos tarnybos (angl. European Evaluation Helpdesk for the CAP) atstovas Valdis Kudins pristatė pagrindinius LEADER pridėtinės vertės vertinimo aspektus bei planuojamas vykdyti veiklas.

Vėliau BŽŪP įgyvendinimo kontaktų centro atstovė Cristina Rascon pristatė aktualias naujienas, susijusias su šiuo metu aktyvių Tematinių klasterių (angl. Tematic Clusters) veiklomis, planuojamais susitikimais bei juose numatytomis aptarti temomis. Ji taip pat dar kartą paskatino Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovus dalintis informacija apie aktyvius Tematinius klasterius su kolegomis savo šalyse bei paskatinti juos aktyviai prisijungti bei dalyvauti šių klasterių veiklose bei diskusijose.

BŽŪP įgyvendinimo kontaktų centro atstovė Veronika Korčeková pristatė š. m. sausio-vasario mėnesiais vykusios Nacionalinių BŽŪP tinklų apklausos, susijusios su Nacionalinių BŽŪP tinklų poreikiais bei galimybių Europos sąjungos BŽŪP tinklui (angl. EU CAP Network)​ prisidėti prie jų užtikrinimo, identifikavimu. Džiugu, kad beveik visų Nacionalinių BŽŪP tinklų lūkesčiai bei problemos, su kuriomis jie susiduria vykdydami savo veiklas, buvo labai panašūs. Daugiausia sunkumų kyla surasti projektų geruosius pavyzdžius, juos paskatinti dalyvauti tiek nacionaliniuose, tiek Europos lygmeniu vykstančiuose projektų gerųjų pavyzdžių konkursuose, taip pat susiduriama su iššūkiais pasirenkant tinkamiausius komunikacijos kanalus bei pritraukiant suinteresuotąsias šalis aktyviau dalyvauti Nacionalinių BŽŪP tinklų vykdomose veiklose.

Susitikimo pabaigoje ES BŽUP tinklo atstovai pasidalino pagrindinėmis naujienomis, susijusiomis su artimiausiu metu ES BŽUP tinklo planuojamomis vykdyti veiklomis, numatytais susitikimais, projektų gerųjų pavyzdžių konkurso "The Agricultural and Rural Inspiration Awards" 2024 metų naujienomis bei projektų teikimo konkursui terminais 2024 metais. Išsamią informaciją apie šį konkursą paskelbsime jau netrukus.

Tačiau mums smagiausia ir maloniausia viso susitikimo Danijoje naujiena yra tai, kad kitas ES Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovų susitikimas jau šį rudenį vyks Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie įvykusį 3-iąjį Europos Sąjungos šalių Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovų susitikimą, jo metu pristatytus pranešimus bei užfiksuotas renginio akimirkas galite rasti čia bei žemiau esančioje nuotraukų galerijoje.

Nuotraukų galerija

  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.jpg
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 8.JPG