Visos naujienos
Lietuvos kaimo tinklo atstovai dalyvavo DG-AGRI ir EIP-AGRI organizuotame 1-ajame Europos Sąjungos BŽŪP tinklo seminare-dirbtuvėse Taline, skirtame Nacionalinių BŽŪP tinklų, Vadovaujančiųjų institucijų bei ŽŪŽIS kūrimą koordinuojančių institucijų atstovams aptarti tinklaveikos indėlį į inovacijų kūrimą ir plėtrą (angl. EU CAP Network workshop „National networking for innovation“).
Susitikime-dirbtuvėse buvo aptartas Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmuo, užduotys bei tikslai kuriant ir vystant sėkmingai veikiančią ir efektyvią Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemą (ŽŪŽIS) (angl. AKIS), apsikeista skirtinga gerąja ES šalių nacionalinių BŽŪP tinklų patirtimi bei priemonėmis (sinergiją užtikrinančios veiklos, įskaitant tinklaveiką bei tarptautinį bendradarbiavimą), įgyvendinamomis valstybėse narėse šiems tikslams pasiekti.
Ypatingai daug dėmesio susitikimo metu buvo skirta tolesniam nacionalinių BŽŪP tinklų ir Europos BŽŪP tinklo bendradarbiavimo kuriant inovacijų ir žinių mainų tinklus skatinimui.
Susitikimą pradėjo DG-AGRI atstovė Inge Van Oost, kuri savo pranešime pasidalino savo požiūriu į tai, kas yra ŽŪŽIS, kaip ši žinių ir inovacijų sistema atsispindi bendroje žemės ūkio inovacijų ekosistemoje bei koks yra Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmuo aktyvinant bei valdant žinių srautus tarp įvairių ŽŪŽIS dalyvaujančių subjektų. Inge Van Oost taip pat apžvelgė žemės ūkio konsultantų vaidmenį įgyvendinant su žemės ūkio inovacijomis susijusius projektus bei apžvelgė galimybes Nacionaliniams BŽŪP tinklams prisidėti prie inovacijų stiprinimo ir žinių mainų visų 9 BŽŪP tikslų kontekste.
Prieš pradedant darbą grupėse, savo įkvepiančiais pavyzdžiais ir praktine patirtimi tiklaveikoje vystant ŽŪŽIS veiklas pasidalino Austrijos, Suomijos, Airijos ir Belgijos Nacionalinių BŽŪP tinklų atstovai.
Darbo grupėse sesijų metu darbo grupių dalyviai diskutavo apie Nacionalinių BŽŪP tinklų vaidmenį ir svarbiausias užduotis kuriant ir vystant ŽŪŽIS savo šalyse, taip pat aptarė inovacijų ir apsikeitimo žiniomis žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse galimybes, iššūkius, su kuriais susiduriama siekiant užtikrinti kokybišką tikslinių dalyvių (angl. stakeholders) įsitraukimą, jų identifikavimą, glaudesnio bendradarbiavimo tarp mokslininkų ir konsultantų užtikrinimą, pagalbą apsikeitimo žiniomis ir žinių duomenų bazių kūrimo procesų vystymui, taip pat informacijos rinkimą, kaupimą bei sklaidą, paramą EIP veiklos grupių iniciatyvoms ir jų projektams.
Antroji susitikimo diena buvo skirta diskusijoms apie tarptautinio bendradarbiavimo, tiek šalių tarpusavio, tiek komunikacijos su Europos BŽŪP tinklu, naudą kuriant ir vystant ŽŪŽIS bei vykdant kitas valstybių narių Strateginiuose planuose numatytas Nacionalinių BŽŪP tinklų funkcijas.
Daugiau informacijos apie įvykusį renginį galite rasti čia.