BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


682_58dba6e91e19130e92dc391a0f85fa4f.jpg

LEADER priemonė yra privaloma visų Europos Sąjungos šalių kaimo plėtros programų dalis. Naujuoju 2023-2027 m. programiniu laikotarpiu šiai arčiausiai kaimo žmonių esančiai iniciatyvai ES skirs ne mažiau kaip 5 proc. kaimo plėtros priemonių paramos finansinio voko. Žemės ūkio ministerija jau yra parengusi metodiką, kaip šios lėšos bus skirstomos šalies vietos veiklos grupėms (VVG). Svarbiausias naujosios metodikos principas yra didesnis dėmesys kaimo vietovių socialinėms problemoms – skurdo rizikai ir nedarbui. Joje įtvirtintas ir solidarumo principas – bazinė paramos suma bus vienoda visoms VVG.

Lietuvoje net 99 proc. kaimo teritorijų yra aktyviai įsitraukusios į kaimo plėtros procesus. LEADER iniciatyvos dėka kaimo bendruomenės lyderiai – vietos veiklos grupės sprendžia savo aplinkos socialines, ekonomines ir kultūrines problemas. VVG veikia 3 sektorių – nevyriausybinio, verslo ir vietos valdžios – partnerystės principu. Šiandien VVG tinklas vienija 49 narį.

Dėl Brexit‘o, ES žaliojo kurso, derybų dėl daugiametės finansinės perspektyvos ir trečdaliu mažesnių lėšų kaimo plėtrai, finansinis vokas LEADER iniciatyvai bus mažesnis 34 proc. nei 2014–2020 m. programiniu laikotarpiu. Tačiau jis ir naujajame laikotarpyje sudarys 5 proc. Europos  žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšų, o tai yra 75 mln. Eur.  

Daugiau skaitykite paspaudę šią nuorodą: https://zum.lrv.lt/lt/naujienos/leader-iniciatyvos-lesos-bus-skirstomos-pagal-socialinius-kaimo-vietoviu-rodiklius

Nuotraukų galerija

  • gfyhtr.jpg