BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Darbotvarkėje:

 

13:25–13:30                                            

Dalyvių prisijungimas

13:30–14:00                                                

Projekto „Žemės ūkio modernizavimas per žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos veiksmingumą ir efektyvumą“ (modernAKIS) pristatymas 

Pranešėja - dr. Gintarė Kučinskienė, Projektų vadovė, Plėtros tarnyba, LSMU

Klausimai / diskusija

14:00–14:30

Projekto „Ekologinio ūkininkavimo inovacijų tinklas Europoje“ (OH-FINE) pristatymas

Pranešėja - dr. Lina Šarūnaitė, koordinatorė LAMMC Žemdirbystės institute

Klausimai / diskusija

14:30–15:00

Projekto „Tausojantis klimato atžvilgiu žemės ūkio paskirties dirvožemio valdymas“ (EJP SOIL) pristatymas

Pranešėja - dr. Žydrė Kadžiulienė, koordinatorė LAMMC Žemdirbystės institute

Klausimai / diskusija

15:00-15:15

Galutinė diskusija

15:15

Nuotolinio renginio pabaiga

Trumpa informacija apie projektus:

  1. Žemės ūkio konsultavimo sistema Europos Sąjungoje nuo 2011 m. transformuojama į Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemą (ŽŪŽIS). Šios transformacijos esmė – sukurti integruotą ekosistemą, kurioje naujausios agronomijos, tvaraus ūkininkavimo ir žemės ūkio technologijų žinios būtų centralizuotai kaupiamos, sisteminamos ir adaptuojamos taip, kad taptų prieinamos ir pritaikomos praktiniame ūkininkavime. Projektas modernAKIS tiria ir formuoja efektyvios ŽŪŽIS struktūros, valdymo ir komunikacijos modelius, analizuoja skirtingų suinteresuotųjų šalių sąveikos mechanizmus bei vertina sistemos funkcionalumo parametrus, siekiant optimizuoti žinių perdavimo procesus tarp mokslo institucijų, konsultantų ir žemės ūkio subjektų.
  2. Projektas Oh-FINE – tai iniciatyva, kuria siekiama stiprinti ekologinių ūkių ir smulkiųjų ūkininkų žinias bei konkurencingumą, atliepiant kintančius vartotojų lūkesčius ir maisto rinkos pokyčius. Į projektą įtraukiami ūkininkai, mokslininkai ir ekspertai iš įvairių Europos šalių – siekiama kurti bendrą mokymosi bendruomenę ir realiomis sąlygomis išbandyti sukauptas žinias. Šis bendradarbiavimu grįstas požiūris padės ūkininkams prisitaikyti prie klimato kaitos, technologinių iššūkių ir sustiprinti savo ūkių atsparumą bei vertę rinkoje.
  3. EJP SOIL projekto tikslas yra kurti tvarius žemės ūkyje naudojamų dirvožemių valdymo sprendimus. EJP SOIL programa nukreipta į pagrindinius visuomenės iššūkius - maisto ir vandens saugumas, tvari žemės ūkio gamyba, prisitaikymas prie klimato kaitos ir jos švelninimas, ekosisteminių paslaugų teikimas, biologinės įvairovės išsaugojimas, žmonių sveikata bei gerovė. Naujausios žinios,  naujausi mokslinių tyrimų rezultatai ir jų sklaida svarbiausiais dirvožemio naudojimo bei priežiūros klausimais - žemės ūkio verslui, mokslininkams, politikams ir visuomenei.

Registracija į „LKT dirbtuves“ vyks iki balandžio 18 d. 12 val. Kviečiame prisijungti ir dalyvauti!

Prisijungimo Teams nuoroda bus atsiųsta visiems užsiregistravusiems dalyviams, pasibaigus registracijos terminui.

 

  • REGISTRACIJA:
  • Vardas, Pavardė
  • Prašome patikrinti, ar teisingai įvedėte el. pašto adresą. Atkreipiame dėmesį, kad elektroninio pašto adresą nurodyti be lietuviškų rašmenų, nereikalingų tarpų ir kitų ženklų.