BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai (AKKA) 2022 (2).png

2022 m. liepos 12 d. Lietuvos kaimo tinklo sekretoriato komanda nuotoliniu būdu vykusio renginio metu paskelbė ir apdovanojo geriausių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) projektų konkurso „Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai“ (AKKA) nugalėtojus.

Kasmetinis renginys suburia ne tik KPP projektų vykdytojus, t. y. paramos gavėjus, bet ir visus, besidominčius KPP teikiamomis galimybėmis. AKKA nugalėtojai, sėkmingai įgyvendinę projektus, bendrai finansuojamus iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir valstybės biudžeto, savo pavyzdžiu ir pastangomis įkvepia ne vieną siekti ir realizuoti savo sumanymus bei prisidėti prie ateities kaimo vietovių gerovės kūrimo.

2022 m. AKKA laureatus ir visus susirinkusius pasveikino Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, atkreipęs dėmesį į nominacijų ir nugalėjusių projektų įvairovę.  Pasidžiaugta, kad jau antrus metus iš eilės vykstantys „Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai” sulaukia vis daugiu dėmesio ir norinčiųjų dalyvauti konkurse. Viceministras visiems renginio dalyviams linkėjo pasisemti įkvėpimo ir naujų idėjų iš gerųjų pavyzdžių.

2022 m. „Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimuose”, atsižvelgiant į skirtingas KPP priemones, buvo išskirtos 5 nominacijos ir pagal jas paskelbti  I-ų, II-ų ir III-ių vietų nugalėtojai.

 Visų 15 geriausių projektų išsamius aprašymus su nuotraukomis galite rasti skiltyje Gerieji KPP projektai.

 

Nugalėtojai

Nominacijoje „Pažangus ūkis“ I-osios vietos nugalėtoja už naujovių diegimą žemės ūkio srityje  tapo Daiva Kvedaraitė, įgyvendinusi projektą „Trumposios maisto tiekimo grandinės kūrimas“. Įgyvendinant projektą buvo įsigyta ne tik fizinė įranga, tačiau ir elektroninė komunikacijos priemonė – interneto svetainė. Šiame projekte trijų ūkininkų dėka buvo sujungta gamyba, perdirbimas ir produkcijos patiekimas rinkai. Be minėtos produkcijos, viename iš dalyvaujančių ūkių yra organizuojamos edukacinės programos su naujų produktų degustacijomis. II-ąją vietą užėmė Aurelija Bakanauskienė, įkūrusi ekologinį gyvulininkystės ūkį, o III-iąją vietą užėmė Julius Martišius, investuodamas į pieno ūkį.

Antroji nominacija – „Pažangus verslas“ – buvo skiriama už naujovių diegimą ne žemės ūkio verslo srityje. Šioje nominacijoje I-ąją vietą užėmė Regina Žemaitienė, įgyvendinusi projektą „Reginos Žemaitienės verslo pradžia kaimo vietovėje“. Regina turėjo unikalią idėją – pasinaudojant šiandienos IT galimybėmis sukurti kūrybines-gamybines dirbtuves, kuriose būtų vykdoma ekonominės klasės planšetinių spausdintuvų kūrimas, projektavimas ir gamyba. Šiss sumanymas tapo realybe ir kuriami  unikalūs spausdintuvai sudaro galimybes ne tik pasirinkti daug skirtingų spausdinimo paviršių, bet ir išplečia spausdinimo paslaugų spektrą. III-osios vietos nugalėtoju tapo Nerijus Lekavičius, sukūręs  ir Ginučių kaimo, esančio Aukštaitijos nacionaliniame parke, lankytojams pasiūlęs mobilias maitinimo ir vaikų pramogų paslaugas. III-osios vietos laimėtoja tapo Gabrielė Jauniūtė, įgyvendinusi siuvimo paslaugų plėtros projektą.

Už mokslo ir žinių skatinimą, inovacijų kūrimą ir sklaidą žemės ūkio, miškininkystės ir kaimo plėtros srityse buvo įsteigta nominacija „Inovacijų lopšys“. I-ąja vieta džiaugėsi  Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (toliau – LAMMC) atstovai, įgyvendinę projektą „Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės kryptingas diegimas intensyvaus ūkininkavimo sąlygomis“. LAMMC Žemdirbystės institute buvo atliekami lauko eksperimentai, kuriuose buvo tirtas herbicidų, augimo reguliatorių, insekticidų ir fungicidų efektyvumas žieminiuose kviečiuose ir žieminiuose rapsuose. Šių tyrimų pagrindu buvo paruoštos 8 rekomendacijos, kurios yra viešai prieinamos LAMMC interneto svetainėje. Biržų krašto muziejus „Sėla“, įveiklinęs pastato rūsį ir jame sukūręs unikalias ekspozicijas, džiaugėsi II-ąja vieta, o Vygantas Januševičius liofilizacijos technologiją panaudojęs česnakų ūkyje buvo apdovanotas III-iąją vieta.

Nominacija „Drauge su gamta“ buvo skirta už aplinkai draugiškų metodų taikymą žemės ūkio, miškininkystės ir kaimo plėtros srityse. Šioje nominacijoje I-oji vieta  už sėkmingai įgyvendintą projektą „Kultūros paveldo objekto Renavo dvaro sodo rūsio remonto darbai, pritaikant šikšnosparnių žiemojimui ir edukacinei veiklai“ skirta Mažeikių rajono Renavo dvaro sodybos šeimininkams. Šis projektas išsiskiria tuo, kad ne pastatų atnaujinimas, o darnos su gamta užtikrinimas tapo prioritetu – rūsio pritaikymas šikšnosparnių žiemojimui ir edukacinės programos, skirtos daugiau sužinoti apie šikšnosparnių gyvenimą sukūrimui. Melkio mokyklos atstovai, pasinaudoję KPP teikiamos paramos galimybėmis ir sėkmingai įgyvendinę projektą „Vietos bendruomenės sveikos mitybos įpročių skatinimas“ pelnė garbingą II-ają vietą, o Vytauto Didžiojo universiteto atstovai džiaugėsi III-iąja vieta, kuri skirta už atliktus nualintų ir eroduojamų dirvožemių tvarumo atstatymo tyrimus.

„Gerovės kūrėjai“ – nominacija skiriama už pažeidžiamų grupių įtrauktį skatinančių paslaugų kūrimą ir plėtrą. I-osios vietos nugalėtoju tapo VšĮ „Vilties sodas“, įgyvendinęs projektą „Dienos socialinės globos centro „Vilties sodas“ įkūrimas. VšĮ „Vilties sodas“ savo  patalpose nusprendė teikti dienos užimtumo paslaugas proto negalią turintiems asmenims. Tai pirmoji socialinio verslo įstaiga Panevėžio rajone, teikianti dienos užimtumo, socializacijos, globos ir priežiūros paslaugas suaugusiems sutrikusio intelekto žmonėms. II-osios vietos laureate tapo Dacijonų kaimo bendruomenė, įgyvendinusi idėją teikti socialines paslaugas savo bendruomenės ir gretimų bendruomenių nariams. III-iąja vieta džiaugėsi Visuomeninės organizacijos „Spalvotas veidas“ atstovai, ėmęsi iniciatyvos ir pradėjęs jaunimo erdvių atnaujinimo darbus.

Laimėtojus atrinko gerųjų projektų pavyzdžių Darbo grupė, kurią sudarė Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai. Renginio metu kalbinti nugalėjusių projektų vykdytojai džiaugėsi, kad jų įgyvendinti projektai ir šių projektų metu sukurta pridėtinė vertė Lietuvos kaimiškųjų vietovių vystymuisi, paslaugų prieinamumo didinimui ir inovacijų sklaidai neliko nepastebėta, o Lietuvos kaimo tinklo sekretoriato jau ne pirmus metus organizuojami Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai skatina tobulėti, generuoti naujas idėjas ateities projektams bei suteikia galimybę dalintis gerąją KPP projektų patirtimi.

Lietuvos kaimo tinklas džiaugiasi tokiais puikiais projektų pavyzdžiais ir primena, kad jau 2022 m. pabaigoje prasidės AKKA 2023 m. projektų atrankos pirmasis etapas.

2022 m. AKKA apdovanojimų įrašas

Nuotraukų galerija

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg