BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

10-asis tarptautinis agroekologijos kongresas

2024 09 06 2024 09 05 2024 09 04 2024 09 03 2024 09 02
2024-09-02 - 2024-09-06_10-asis tarptautinis agroekologijos kongresas.png

2024 m. rugsėjo 2–6 d. Vizėjuje (Portugalija) įvyks 10-asis tarptautinis agroekologijos kongresas, kurio tema -  „Pasaulio agroekologijos: susivieniję kovai su pasaulinėmis krizėmis“.

10-asis tarptauitinis agroekologijos kongresas pirmą kartą vyks Portugalijoje, Vizėjaus politechnikos institute (IPV). Juo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas Afrikai, Lotynų Amerikai ir Europai keistis agroekologine patirtimi.

Kongrese dalyvauja socialinio, žemės ūkio, technikos, mokslo ir akademinio sektoriaus veikėjai, politikai ir socialinių judėjimų atstovai. Remdamasis įtraukiais agroekologijos principais, Kongresas išlaiko mažus registracijos mokesčius, kad paskatintų platų dalyvavimą, ir vienodai vertina akademinės bendruomenės ir pilietinės visuomenės indėlį. Kongresas įsitvirtino kaip svarbi platforma, sprendžianti esminius klausimus regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Kongresas turi tris pagrindinius tikslus: 1) prisidėti prie agroekologinių žinių ir patirties kūrimo, konsolidavimo ir dalijimosi, bei skatinti perėjimą prie tvarių maisto sistemų diskutuojant ir sutariant dėl bendrų pasaulio agroekologijos elementų; 2) tęsti agroekologinių strategijų, kaip neatsiejamų atsakų (technologinių, socialinių-ekonominių ir aplinkosaugos) konfigūravimo procesą, kad būtų sukurta atspari maisto sistema, galinti reaguoti į klimato kaitos, skurdo ir socialinės-ekonominės poliarizacijos iššūkius; 3) užtikrinti agroekologijos matomumą iš globaliųjų Pietų į Šiaurę.

Kad būtų pasiekti šie tikslai, jis suskirstytas į šešias temines sritis: a) agroekologinės praktikos daugiateritorinių agroekosistemų dinamikoje (statyba, atkūrimas, išsaugojimas); b) viešoji agroekologinė politika pasaulyje: sąskambiai ir disonansai; c) nauji lygiaverčiai ir socialiniai santykiai,  grindžiami tapatybe (lytine, etnine, kartos, kultūrine); d) klimato kaitos ekoniminio skurdo ir išlikimo strategijos; e) geografinė izoliacija ir maisto globalumas; f) agroekologijos socialiniai judėjimai ir kolektyvinė emancipacija (valdymo mechanizmai).

Renginio organizatoriams galima pateikti keturių rūšių pristatymus: mokslinius straipsnius, patirties ataskaitas, apskritojo stalo diskusijas ir meninės instaliacijas.

Renginį remia trys komitetai: organizacinis komitetas (kuriame dalyvauja nariai iš įvairių šalių ir profesijų), mokslinis komitetas (kuriame dirba geriausi agroekologijos srities mokslininkai) ir stebėsenos komitetas (kuris vertina pasiūlymus dėl patirties ataskaitų ir meninių intervencijų). Kartu jie siekia pabrėžti agroekologijos potencialą visame pasaulyje.

Registracijos nuorodą galite pasiekti čia.