BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Gauta paramos lėšų suma:
16 040,00 Eur
Projekto įgyvendinimo trukmė:
2021-09-01 - 2022-09-10
Pavadinimas:
Ūkiniai gyvūnai virtualiame pasaulyje
Projekto numeris
PLKT-KS-21-1-00949-PR001
Priemonė ir/arba veiklos sritis:
KPP priemonė „Techninė pagalba“ veiklos sritis „Lietuvos kaimo tinklas“
Projekto vykdytojas:
Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija
Įgyvendinimo vietos:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projekto tikslas: pristatyti 5 skirtinguose Lietuvos regionuose esančius sėkmingiausiai KPP priemones įsisavinusius bei geriausią praktiką rodančius  mišrius nykstančių vietinių ūkinių gyvūnų ūkius. Taip pat, susipažinti su įvairių ūkinių gyvūnų eksponatais, virtualiai prisiliesti prie jų ir pamatyti jų panaudojimo galimybes, pvz.: vietinių karvių sūrių gamyba, įvairių veltinių gamyba, žemaitukų arklių panaudjimo galimybės ir kt. Šių turų dėka kasdien tūkstančiai žmonių galės praplėsti savo akiratį, patirti įvairias emocijas, įgyti naujų žinių apie Lietuvoje nykstančius ūkinius gyvūnus, jų išsaugojimą. Virtualūs turai bus skirti vaizdžiai ir patraukliai reprezentuoti gerąjį kaimo plėtros pavyzdį, taip gerinant kaimo įvaizdį ir šviečiant visuomenę. 

​Projekto uždaviniai: 

  1. Parodyti gerąsias nykstančių vietinių ūkinių gyvūnų augintojų patirtis ir pasidalinti idėjomis didinant KPP žinomumą – informuoti plačiąją visuomenę ir galimus paramos gavėjus apie KPP įgyvendinimą, žemės ūkio, miškų ūkio ir kaimo plėtros politiką.  
  2.  Supažindinti plačiąją visuomenę bei galimus naujus vietinių ūkinių gyvūnų augintojus su galimybėmis prisidėti prie genetinių išteklių saugojimo ir užtikrinti kaimo vietovėse vykdomų žemės ūkio ir (arba) ne žemės ūkio veiklų rezultatus ir jų teikiamą naudą. Tai leistų pagerinti KPP įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika, gerinti KPP vertinimą; 
  3.  Šiuolaikiškas medžiagos pateikimas apie Lietuvos nykstančius ūkinius gyvūnus, jų panaudojimo galimybes, skatintų aktyvesnį vietinių ūkinių gyvūnų augintojų dalyvavimą kaimo plėtros procesuose ir pritrauktų naujų kaimo gyventojų į vietinių ūkinių gyvūnų auginimą savo ūkyje aktyviai prisidedant prie KPP priemonių įgyvendinimo.  

Komunikacijos premonės:

  1. Virtualūs gerųjų kaimo plėtros pavyzdžių turai.
  2. Audiovizualinė produkcija.

Viešinimas

Video reportažai:

Galvijai 


Avys

Kiaulės

Ožkos


Žąsys


Žirgai


360 video:

Avys

Žirgai

Ožkos

Žąsys

Kiaulės

Galvijai