Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginis planas: galimybės ir praktiniai patarimai ūkininkams
Projekto aprašymas
Projekto tikslas: skleisti gerąją patirtį, šviesti, informuoti Lietuvos ūkininkus, galvijų augintojus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą rengiant ir įgyvendinant SP, prisidėti prie SP įgyvendinimo kokybės gerinimo.
Projektas prisideda prie 5 SP tikslų įgyvendinimo:
- 6.1. didinti visų suinteresuotųjų subjektų dalyvavimą rengiant ir įgyvendinant SP;
- 6.3. prisidėti prie SP įgyvendinimo kokybės gerinimo;
- 6.4. prisidėti prie visuomenės ir galimų paramos gavėjų informavimo apie BŽŪP ir finansavimo galimybes;
- 6.5. skatinti inovacijas žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse ir remti tarpusavio mokymąsi ir visų suinteresuotųjų subjektų įtraukimą į keitimosi žiniomis ir žinių kaupimo procesą bei jų tarpusavio sąveiką;
- 6.7. prisidėti prie SP įgyvendinimo rezultatų sklaidos).
Komunikacijos priemonės:
- Teminiai renginiai (6 vnt.): 3 konferencijos ir 3 seminarai.
- SP viešinimo akcija (1 vnt.).
Duomenys apie projekte numatytą vykdyti veiklą, planuojamus projekto tikslus, uždavinius ir planuojamus pasiekti projekto rezultatus:
- Projektu siekiama atkreipti dėmesį, kad ES parama kaimo plėtrai yra skirta tiek smulkiems ūkininkams, tiek įmonėms ar kooperatyvams.
- Suorganizuoti konferenciją Raseinių r. kurios metu supažindinti nemažiau nei 90 dalyvių su geraisiais paramos pavyzdžiais 2023-2027 m. SP laikotarpiu, aptarti ir išdiskutuoti kilusias problemas bei iššūkius, tokiu būdu didinant SP žinomumą ir skatinant aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, pristatyti naujo finansinio laikotarpio ūkininkams aktualias priemones, aptarti, kaip tvarus ūkininkavimas prisideda prie galimybės naudotis SP priemonėmis.
- Suorganizuoti 2 lauko konferencijas skirtingose Lietuvos apskrityse ne mažiau kaip 200 dalyvių kiekvienoje, kurių metu vykdyti praktines konsultacijas ūkininkams, potencialiems paramos gavėjams apie galimybes pasinaudoti SP finansavimo priemonėmis, pristatyti naujo finansinio laikotarpio paramos priemones ir galimybes ūkininkams, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose.
- Sudalyvauti vienoje didžiausių žemės ūkio parodų Lietuvoje „Ką pasėsi 2026“ ir LGVA stende teikti informaciją ūkininkams, konsultuoti juos paramos klausimais, viešinti SP ir taip skatinti aktyvesnį ūkininkų dalyvavimą KPP procesuose.
- Suorganizuoti 3 teorinius-praktinius seminarus skirtingose Lietuvos apskrityse, kuriuose dalyvautų ne mažiau kaip po 10 dalyvių. Šių seminarų metu nedidelėse grupėse supažindinti dalyvius su praktinėmis 2023-2027 m. SP panaudojimo galimybėmis, išdiskutuoti kylančius iššūkius ir išanalizuoti aktualijas.
- Organizuojamuose renginiuose ir parodoje informuoti ne mažiau nei 630 plačiosios visuomenės atstovus, ūkininkus apie jiems rūpimus klausimus, kuriuos reikėtų kelti prasidėjus 2023-2027 m. SP įgyvendinimo laikotarpiui.
- Organizuojamų konferencijų metu dalyvių bus prašoma pateikti nuomonę, ar renginiai padidino jų supratimą apie ES paramą kaimo plėtrai, kiek pateikta praktika ir pavyzdžiai buvo naudingi apsisprendžiant dėl veiklos naudojantis KPP paramos mechanizmais.
Vieta (-os), kur bus įgyvendinamos projekto veiklos:
Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi 2026“ vyks Kauno r. (110 dalyvių), viena konferencija (90 dalyvių) bus organizuojama Raseinių r., kitų konferencijų (2 konferencijos po 200 dalyvių) ir seminarų (3 seminarai po 10 dalyvių) vietos derinamos, bet renginiai bus organizuojami taip, kad vyktų skirtingose Lietuvos apskrityse, t.y., kad visi projekte numatyti renginiai būtų suorganizuoti mažiausiai 5 skirtingose Lietuvos apskrityse.