BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Gauta paramos lėšų suma:
79 160,00 Eur
Projekto įgyvendinimo trukmė:
2025-05-01 - 2026-05-01
Pavadinimas:
Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano žinomumo didinimas per klimato kaitos tematikos edukacijas mokyklinio amžiaus vaikams
Projekto numeris
LKT-PK-24-2-06514-PR001
Priemonė ir/arba veiklos sritis:
SP techninės paramos veiklos sritis „Lietuvos kaimo tinklas“
Projekto vykdytojas:
VšĮ „Agenda'50"
Įgyvendinimo vietos:
Kauno apskr., Vilniaus apskr. , Telšių apskr., Utenos apskr. , Šiaulių apskr. , Alytaus apskr. , Klaipėdos apskr. , Marijampolės apskr. , Panevėžio apskr. , Tauragės apskr.

Projekto aprašymas

Projekto tikslas: suteikti mokyklinio amžiaus (5-12 klasių) vaikams žinias apie klimato kaitą ir jos poveikį biologinei įvairovei bei žemės ūkiui bei paskatinti supratimą apie Europos Sąjungos ir Lietuvos patvirtintus strateginius planus bei paramos priemones diegti tvaraus žemės ūkio praktikas, išsaugoti biologinę įvairovę, geriau prisitaikyti prie klimato kaitos įtakos.

Projektu siekiama didinti mokinių informuotumą apie palankias tvarumo praktikas, kurios pritaikomos žemės ūkyje, o kartu gali tapti ir kiekvieno mokinio bei jo šeimos narių kasdieniais įpročiais. Taip skatinamas mokinių įsitraukimas ir įsipareigojimas savo tvariomis praktikomis prisidėti prie klimato kaitos švelninimo. Kartu projektu siekiama įkvėpti mokinius tapti tvarumo ambasadoriais bei dalintis žiniomis su kitais draugais apie tai, kaip kiekvieno žmogaus sprendimai ir veiksmai turi įtakos klimato kaitai, o kartu ir žemės ūkiui ar maisto tiekimo grandinei.

Tikimasi, kad projektas paskatins vaikų smalsumą ir jie sieks sužinoti daugiau apie galimus klimato kaitos švelninimo būdus, inicijuos diskusijas pamokose, o kartu sieks kūrybiškai ieškoti su klimatu susijusių kasdienio gyvenimo ir ypač žemės ūkio srites iššūkių sprendimo.

Projekte numatyta vykdyti veikla, planuojami projekto tikslai, uždaviniai ir planuojami pasiekti projekto rezultatai:

  1. Informuoti mokyklinio amžiaus (5-12 klasių) vaikus apie klimato kaitą, jos poveikį aplinkai ir žemės ūkiui.
  2. Per žaidybines, interaktyvias veiklas teminių renginių metu ir audiovizualines mokymosi priemones supažindinti mokinius su Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano priemonėmis, kurios prisideda prie klimato kaitos mažinimo, biologinės įvairovės puoselėjimo bei tvaraus žemės ūkio skatinimo.
  3. Mokiniams suprantama kalba ir aiškia informacija pateikti klimato kaitos ir su jos poveikio žemės ūkiui pavyzdžius, kurie padės mokiniams suprasti, kaip jų kasdienis elgesys gali turėti įtakos klimatui bei kaip jie gali prisidėti prie tvarios aplinkos išsaugojimo ir žemės ūkio puoselėjimo.
  4. Surinkti grįžtamąjį ryšį iš mokinių ir jų mokytojų apie temos aktualumą bei galimybes integruoti aktualias klimato kaitos ir jos poveikio žemės ūkiui ir biologinei įvairovei temas į mokymosi procesą ir komunikaciją apie žemės ūkio ir kaimo plėtros strategines kryptis bei priemones. Pagal grįžtamąjį ryšį suformuoti rekomendacijas ir pateikti jas Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

Komunikacijos priemonės:

  1. Teminiai renginiai (30 vnt., 450 dalyvių);
  2. Audiovizualinė produkcija (5 vnt., 2-3 min. trukmės). 

Vieta (-os), kur bus įgyvendinamos projekto veiklos:

Numatoma, kad visų trijų ciklų teminiai renginiai (iš viso 30 renginių 5-12 klasių mokiniams) apie klimato kaitą ir jos poveikį žemės ūkiui, biologinei įvairovei bei su šiais iššūkiais susijusias Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2021-2027 m. strateginio plano priemones, inovacijas ir tvarumo įpročius vyks visose 10 Lietuvos apskričių (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Tauragės, Alytaus, Utenos, Marijampolės).