Lietuvos kaimo plėtros 2024-2020 m. programos įgyvendinimo patirtis
Projekto aprašymas
Projekto tikslas: išdiskutuoti problemas ir sunkumus, kilusius įgyvendinant KPP priemones, pasidalinti patirtimi, susijusia su KPP įgyvendinimu, siekiant spręsti specifines žemės ūkio veiklos subjektų ir kitų kaimo gyventojų problemas ir pateikti galimus problemų sprendimo būdus, tam, kad tos pačios problemos nesikartotų naujame programiniame laikotarpyje. Taip paskatinant suinteresuotų subjektų (naujų ir esamų pareiškėjų) įsitraukimų į kaimo plėtros procesus, pateikiant pasiūlymus dėl KPP įgyvendinimo kokybės gerinimo įgyvendinimo kokybės gerinimo, informuojant plačiųjų visuomenę ir galimus paramos gavėjus apie kaimo plėtros politikų bei KPP gerųjų patirtį, skatinti inovacijas žemės ūkio, miškų ūkio, maisto gamybos srityse bei kaimo vietovėse. Pasidalinant gerąja praktika bus siekiama parodyti, kokios idėjos ir metodai sėkmingai veikė, taip suteikiant kaimo plėtros dalyviams galimybę identifikuoti veiksmus, kurie galėtų atnešti sėkmę jų atveju.
Komunikacijos priemonės:
Teminiai renginiai:
- Seminarų ciklas tema „Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos įgyvendinimo patirtis“ (3 vnt. 45 dalyviai);
- Vienos dienos konferencija „Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos sėkmės istorijos ir paramos galimybės naujuoju laikotarpiu“ (3 vnt. 180 dalyvių).
Seminarų ciklo uždaviniai:
1.Suorganizuoti seminarus skirtingose apskrityse (Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės), kuriuose dalyvautų pažangūs ūkininkai, kooperatyvų, žemdirbių savivaldos ir valdžios institucijų atstovai, iš viso 45 dalyviai.
2. Seminarų metu aptarti praėjusio programinio laikotarpio KPP iššūkius ir naujojo laikotarpio perspektyvas.
3. Renginio viešinimas ir informacijos sklaida.
Trijų vienos dienos konferencijų uždaviniai:
1. Suorganizuoti tris konferencijos skirtingose apskrityse (Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus) dėl Kaimo plėtros programos priemonių įgyvendinimo, kurioje dalyvautų žemdirbių savivaldos atstovai, Lietuvos žemės ūkio srities sprendimų priėmėjai, Lietuvos žemdirbiai, kooperatyvų ir žemdirbių organizacijų
2. Užtikrinti 60 dalyvių dalyvavimų kiekvienoje konferencijoje;
3. Pateikti rekomendacijas dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime;
4. Užtikrinti konferencijos viešinimą
Vieta, kur bus įgyvendinamas projektas:
- 3 seminarai planuojami Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės savivaldybėse.
- 3 konferencijos planuojamos Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos miesto savivaldybėse.