BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Gauta paramos lėšų suma:
37 15,00 Eur
Projekto įgyvendinimo trukmė:
2024-12-09 - 2026-02-28
Pavadinimas:
Įtraukių komunikacijos priemonių įgyvendinimas Lietuvoje
Projekto numeris
LKT-PK-24-1-03252-PR001
Priemonė ir/arba veiklos sritis:
SP techninės paramos veiklos sritis „Lietuvos kaimo tinklas“
Projekto vykdytojas:
Vytauto Didžiojo universitetas
Įgyvendinimo vietos:
Kauno r. sav., Alytaus r., Klaipėdos r., Panevėžio r., Šiaulių r., Trakų r.

Projekto aprašymas

Projekto tikslas: įgyvendinti įtraukias komunikacijos priemones, kurios yra skirtos didesniam visuomenės įsitraukimui, informacijos sklaidai ir žinomumo didinimui apie SP. Skatinti inovacijas žemės ūkio ir kaimo plėtros srityse ir remti tarpusavio mokymąsi ir visų suinteresuotųjų subjektų įtraukimą į keitimosi žiniomis ir žinių kaupimo procesą bei jų tarpusavio sąveiką. Prisidėti prie stebėsenos ir vertinimo pajėgumų bei veiklos.  

Projekto uždaviniai: 

  • Suorganizuoti 2 dienų 3-iąją mokslinę -praktinę konferenciją "Žemės ūkio mokslai verslui: 100 metų pažangai". Numatomas organizuoti teminis renginys, kuris yra skirtas VDU ŽŪA 100 metų jubiliejui paminėti. VDU ŽŪA pagrįstai didžiuodamasi savo istorija ir išplėtotais ryšiais su įvairiomis suinteresuotomis šalimis, mokslo ir studijų institucijomis, verslu, viešojo sektoriaus organizacijomis, kurios rūpinasi žemės, maisto ir miškų ūkių bei kaimo plėtra, šiais metais skiria 3-iąją mokslinę-praktinę konferenciją „ŽEMĖS ŪKIO MOKSLAI VERSLUI: 100 metų pažangai“ svarbiai jubiliejinei sukakčiai paminėti, skleidžiant naujausias mokslines žinias, gerąją patirtį visuomenei apie žemės ūkio mokslo ir studijų raidą bei pažangą agrosektoriui. Tuo pačiu renginiu siekiama plėtoti mokslo ir verslo partnerystės diskusijas, vystyti bendradarbiavimą kartu įgyvendinant projektus, kuriant ir komercializuojant naujus produktus, technologijas ir taip stiprinant agrosektoriaus įvaizdį. VDU aktyviai skatina mokslinį ir praktinį bendravimą šalies mokslininkų, politikos kūrėjų ir įgyvendintojų tarpe ir tampa atvira visuomenei, bendradarbiavimui bei dalijimuisi žiniomis, prisidedant tuo pačiu prie žemės ūkio mokslų vystymo pažangos, politikos vystymo ir įgyvendinimo, pasaulinių klimato kaitos, aprūpinimo maisto, atliekų mažinimo problemų sprendimo. 

  • Suorganizuoti 1 dienos 11-ąją mokslinę - praktinę konferenciją "Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo stiprinimas: įvairovė, atsparumas, gerovė". Ilgalaikė kaimo vietovių vizija: stipresnės, sujungtos, atsparios ir klestinčios ES kaimo vietovės. Siekiant sėkmingai atliepti globalizacijos, urbanizacijos, senėjimo sukeltas didžiąsias tendencijas, spręsti kilusius geopolitinius ir klimato kaitos iššūkius ir geriau suprasti žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos teikiama naudą, reikia konkrečioms vietovėms pritaikytų strateginių priemonių, kuriomis būtų atsižvelgiama į ES teritorijų įvairovę, jų konkrečius poreikius ir atitinkamus jų pranašumus. Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo stiprinimui yra svarbios vertybinės nuostatos - įvairovė, atsparumas, gerovė. Įvairovė - apima įvairias socialines grupes, socialines ekonomines, aplinkosaugines ir kultūrines problemas, kiekvieną, nepaisant nuomonių ir tradicijų įvairovės. Atsparumas yra ne tiek savarankiškumo, kiek ryšių, ypač tarp miesto ir kaimo vietovių, visų vietos veikėjų ir vietos gyventojų, klausimas. Teritorinis atsparumas - tai būdas įveikti krizines situacijas ir suteikti teritorijoms ilgalaikę viziją, kurioje atsižvelgiama į riziką ir remiamasi vietos stiprybėmis bei potencialu. Viena svarbiausių kaimo bendruomenių atsparumo stiprinimo priemonių yra gyventojų įtraukimas: nuo pesimistinio požiūrio į teritoriją ir jos „apleistumą" pereiti prie dalyvavimo, įsitraukimo ir bendro pasakojimo formavimo. 

  • Suorganizuoti 5 seminarų-diskusijų ciklą "Efektyvus finansų valdymas ūkyje: praktinis požiūris", kuris skirtas efektyvaus finansų valdymui ūkyje praktinio požiūrio aspektu. Šie seminarai bus organizuojamas nuotoliniu būdu Alytaus r., Klaipėdos r., Panevėžio r., Šiaulių r., Trakų r. Seminarų-diskusijų ciklas yra skirta skatinti ir inicijuoti suinteresuotų asmenų bendradarbiavimą, gerosios patirties dalinimąsi ir jos sklaidą, siekiant bendrų iniciatyvų sukūrimo ir jų sėkmingo vystymo. 

  • Siekiant, kad renginys ir jame pateikta informacija būtų susiteminta, plačiai prieinamas visuomenei ir viešai skelbiama informacija, po renginio bus išleistas elektroninis leidinys, skirtas šios konferencijos apibendrinimui. Elektroninis leidinys "Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo didinimas: geroji patirtis" 

Visų šių iniciatyvų tikslas yra skatinti aktyvų bendradarbiavimą, kuris yra esminis siekiant sprendžiant kompleksinius žemės ūkio ir kaimo plėtros iššūkius bei siekiant užtikrinti ilgalaikę sėkmę. Konferencijos yra puiki galimybė kurti naujus tinklus, keistis informacija ir bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų. 

Vieta (-os), kur bus įgyvendinamos projekto veiklos:  

  • Kauno r. sav. (Kauno apskr.) planuojama vykdyti 2 projekto komunikacijos priemonės (2 teminius renginius), t. y.   3-ioji mokslinė-praktinė konferencija "Žemės ūkio mokslai verslui: 100 metų pažangai" ir 11-oji mokslinė - praktinė konferencija "Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo stiprinimas: įvairovė, atsparumas, gerovė" . 
  • Seminarai bus organizuojamas nuotoliniu būdu Alytaus r., Klaipėdos r., Panevėžio r., Šiaulių r., Trakų r.