Agromaisto ateitis: tvarumas, inovacijos, saugumas_24
Projekto aprašymas
Projekto tikslas: pagerinti KPP įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi gerąja patirtimi ir gerąja praktika, gerinti KPP vertinimą.
Bendrieji projekto tikslai:
-
Pritraukti kuo daugiau atstovų iš visos Europos ir kviesti dalintis gerąją patirtimi KPP, pristatyti geruosius pavyzdžius KPP, diskutuoti, surinkti informaciją ką reikėtų patobulinti.
-
Prisidėti prie KPP įgyvendinimo rezultatų sklaidos.
-
Padėti įgyvendinti Strateginiame Plane numatytas veiklas ir pareiti prie veiklos rezultatais grindžiamo Strateginio plano.
-
Projekto tikslas - pagerinti KPP įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi gerąja patirtimi ir gerąja praktika, gerinti KPP vertinimą.
Projekto "Agromaisto ateitis: tvarumas, inovacijos, saugumas_24" metu bus siekiama atkreipti dėmesį ir suvienyti suinteresuotas šalis tam, kad pamatyti dabartinę maisto rinkos padėtį ir joje egzistuojančias problemas. Tarptautinės konferencijos metu svečiai iš užsienio dalinsis savo patirtimi, skatins siekti pasaulinių su žemės ūkio tvarumu ir inovacijomis susijusių tikslų.
Pagrindiniai projekto uždaviniai:
- Nustatyti veiksmus, būtinus norint pasiekti užsibrėžtus tikslus su kiekybiškai įvertinamais rezultatais;
- Organizuoti tinklaveiką ir burti suinteresuotąsias grupes tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu, siekiant plačiau išnaudoti ES galimybes kaimiškosiose vietovėse ir skatinant aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose;
- Sukurti erdvę dalijimuisi patirtimi, pamokomis ir informacija, įtraukiant ir skatinant visas suinteresuotąsias šalis;
- Didinti KPP žinomumą – informuoti plačiąją visuomenę ir galimus paramos gavėjus apie KPP įgyvendinimą, žemės ūkio, miškų ūkio ir kaimo plėtros politiką;
- Pristatyti Strateginį Planą;
- Skatinti inovacijas: pažangias technologijas, tokias kaip dirbtinis intelektas, didieji duomenys, vertikali žemdirbystė, genų redagavimas ir tikslioji žemdirbystė, kurios padeda didinti derlių, mažinti išlaidas ir gerinti maisto kokybę;
- Inovacijų pagalba prisidėti prie naujų, tvariau išgaunamų maisto produktų kūrimo, pavyzdžiui: laboratorijoje auginamos mėsos ar augalinių baltymų alternatyvų;
- Optimizuoti gamybos procesus, naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, mažinti atliekas, skatinti žiedinį ūkininkavimą.
Komunikacijos priemonė:
- Teminis renginys: projekto metu siekiama suorganizuoti vienos dienos tarptautinę konferenciją (160 dalyvių).