BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


YEPQgkCmxkk.jpg

Lietuva pateko į Masačusetso technologijos instituto (MIT) prioritetinių šalių sąrašą, o tai atveria plačias galimybes ne tik šalies mokslo, technologijų ir inovacijų sektoriui, bet ir gali sustiprinti Lietuvos pozicijas transatlantinėje erdvėje, ypač saugumo srityje.

Lietuvos mokslo taryba aktyviai siekia užtikrinti Lietuvos įsitraukimą į MIT MISTI (Tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų) programą, kuri gali tapti svarbiu žingsniu stiprinant šalies pozicijas globalioje technologijų ir inovacijų ekosistemoje. Jau nuo 2025 m. Lietuva gali tapti pilnaverte šios programos nare, kas leistų šalies mokslininkams ir studentams bendradarbiauti su pasaulinio lygio ekspertais, o Lietuvos įmonėms – pritraukti aukščiausio lygio talentus.

MIT jau aktyviai investuoja į Lietuvos mokslą ir verslą, finansuodamas studentų stažuotes šalies įmonėse ir organizacijose, o ateityje planuojama dar labiau plėsti šį bendradarbiavimą. Prisijungimas prie MIT MISTI tinklo ne tik sustiprintų Lietuvos mokslo bendruomenės pozicijas, bet ir leistų šaliai įgyvendinti įvairius projektus, pritraukti inovacijas bei kelti švietimo lygį. Tam, kad ši partnerystė būtų sėkminga, Lietuva turėtų mokėti metinį 300 tūkst. JAV dolerių mokestį, kuris būtų skirtas studentų mainams, tyrimų finansavimui ir kitoms iniciatyvoms, tiesiogiai prisidedančioms prie Lietuvos mokslo ir technologijų ekosistemos stiprinimo.

Visos suinteresuotosios pusės yra kviečiamos pasinaudoti šia unikalia galimybe bei prisidėti prie MIT MISTI Lithuania programos įgyvendinimo ir registruotis LMT anketoje iki rugsėjo 16 d. Esami partneriai ketinimų protokolą dėl MIT MISTI programos Lietuvoje pasirašys rugsėjo 9 d. 10 val. Lietuvos mokslo taryboje (Gedimino pr. 3). Jungtinės veiklos sutartį numatoma pasirašyti lapkričio mėnesį.

Daugiau informacijos rasite čia.