BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


LKT DIRBTUVĖS FONAS.jpg

2024 m. gruodžio 12 d. įvyko LKT dirbtuvės, kuriose buvo pristatyti Lietuvoje įgyvendinami „Europos Horizonto“ projektai.

Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe) yra pagrindinė Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programa, kuria siekiama stiprinti Europos Sąjungos  mokslinį ir technologinį pagrindą, padėti įgyvendinti tokius politikos prioritetus, kaip žalioji ir skaitmeninė pertvarka, siekti darnaus vystymosi tikslų ir skatinti konkurencingumą bei ekonomikos augimą.

Renginio metu pranešėjai pristatė šiuos Lietuvoje įgyvendinamus „Europos Horizonto“ projektus: „RURBANIVE“, „SafeHabitus“, „CLEVERFOOD“ ir  „ClimateSmartAdvisors“. 

AgriFood Lithuania projektų vadovas Irmantas Čepulis pristatė projektą „RURBANIVE“, kurio tikslas yra sujungti kaimo ir miesto bendruomenes per novatorišką žemės ūkio praktiką.  Šiuo projektu siekiama geriau suprasti aplinkos, socio-ekonominius, elgsenos ir demografinius pokyčių veiksnius miesto ir kaimo vietovėse, kuriant kaimo-miesto teritorines partnerystes ir diegiant skaitmenines, socialines ir bendruomenių iniciatyvas. Numatoma, kad RURBANIVE socialinės, techninės, verslo ir politikos inovacijos bus įgyvendintos kaimo vietovėse (artimose miesto centrams), apimančiose įvairius kraštovaizdžius ir geografines vietoves visoje Europoje.

VDU atstovės Anastasija Novikova ir Laura Girdžiūtė pristatė pranešimą, skirtą projektui „SafeHabitus“. Šiuo projektu yra siekiama pagerinti žemės ūkio darbuotojų saugos standartus visoje Europoje, daugiausia dėmesio skiriant mokymams ir priemonėms, padedančioms išvengti nelaimingų atsitikimų ir pagerinti ūkininkų gerovę. Pagrindinis projekto tikslas - bendradarbiauti, siekiant geriau suprasti saugos kultūrą ir rizikos valdymą, kaip prevencinę strategiją, žemės ūkyje. „SafeHabitus“ yra daugiašalis projektas, kuriuo siekiama stiprinti ūkių sveikatos ir saugos žinių inovacijų sistemas ir remti ES perėjimą prie socialinio tvarumo ūkininkavimo srityje. Taikant naujus metodus ir bendradarbiavimu grindžiamą požiūrį projektu siekiama skatinti saugesnę praktiką ūkiuose visoje ES.

KTU maisto instituto direktorė Alvija Šalaševičienė pristatė pranešimą, skirtą projektui „CLEVERFOOD“. Šiuo projektu yra siekiama sukurti teisingą, sveikatai palankią ir tvarią maisto sistemą. Siekiant šio tikslo, CLEVERFOOD rems naujus ir vykdomus projektus, partnerystes bei tinklus, naudodamas bendradarbiavimo ir integruotą požiūrį. CLEVERFOOD metodika grindžiama trimis pagrindiniais ramsčiais: politikos laboratorijomis, gyvenamosiomis laboratorijomis (Living Labs) ir visos Europos daugiašalėmis bei visuomenės įtraukimo iniciatyvomis. Šie ramsčiai padės mobilizuoti visuomenę ir skatins maisto sistemos transformaciją, remiamą „FOOD 2030“ projektų bendradarbiavimo tinklo ir „FOOD 2030 Connected Lab Network“ kūrimo.

LŽŪKT inovacijų paramos tarnybos vadovė Lina Žukauskienė pristatė pranešimą, skirtą projektui „ClimateSmartAdvisors“, kurio tikslas – sutelkti Europos žemės ūkio konsultantų bendruomenę, siekiant padėti Europos ūkininkams sparčiau diegti klimato požiūriu pažangią ūkininkavimo praktiką. Šiuo projektu siekiama stiprinti žemės ūkio konsultantų žinias ir gebėjimus teikti tikslines konsultacijas klimato kaitos klausimais. Numatoma, kad projekto metu bus įgyvendinti 8–10 inovacijų eksperimentų, skirtų sukurti/patobulinti ir išbandyti klimato požiūriu pažangius sprendimus, kurių gyvendinime konsultantai atliks pagrindinį vaidmenį.

Renginio metu pranešėjai atsakė į renginio dalyvių klausimus, pasidalino savo įžvalgomis įgyvendinant "Europos Horizonto" projektus.

Žemiau esančioje skiltyje „Dokumentai“ galite rasti susitikimo metu pristatytus pranešimus.

Kviečiame peržiūrėti renginio įrašą: