BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika


Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Gauta paramos lėšų suma:
49 624,00 Eur
Projekto įgyvendinimo trukmė:
2020-09-01 - 2022-01-31
Pavadinimas:
Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.“, Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“; Renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai - „TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“
Projekto numeris
PLKT-KK-20-1-01723-PR001
Priemonė ir/arba veiklos sritis:
KPP priemonė „Techninė pagalba“ veiklos sritis „Lietuvos kaimo tinklas“
Projekto vykdytojas:
Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai
Įgyvendinimo vietos:
Lietuva

Projekto aprašymas

Projekto tikslai: 

1. Išdiskutuoti esamas KPP įgyvendinimo problemas, pasidalinti  patirtimi, susijusia su KPP įgyvendinimu, siekiant spręsti specifines žemės ūkio veiklos subjektų ir kitų kaimo gyventojų problemas ir pateikiant galimus problemų sprendimo būdus. Taip paskatinant suinteresuotų subjektų (naujų ir esamų pareiškėjų) įsitraukimą į kaimo plėtros procesus, pateikiant pasiūlymus dėl KPP įgyvendinimo kokybės gerinimo, informuojant plačiąją visuomenę ir galimus paramos gavėjus apie kaimo plėtros politiką bei KPP, skatinti inovacijas žemės ūkio, miškų ūkio, maisto gamybos srityse bei kaimo vietovėse.

2. Tarptautinės konferencijos metu vyksiančių diskusijų dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime bei sušvelninti COVID-19 pandemijos padarinius žemės ūkio sektoriui pagalba prisidėti prie Kaimo plėtros programos įgyvendinimo kokybės ir vertinimo gerinimo, suinteresuotų subjektų įsitraukimo į kaimo plėtros procesus, užtikrinti dalijimąsi gerąja patirtimi dėl Kaimo plėtros programos priemonių taikymo bei parengti rekomendacijas dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime.

3. Užtikrinti gerųjų KPP pavyzdžių žinomumą, keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika bei gerinti KPP vertinimą. 

Komunikacijos priemonės:

  • 2021-11-27 Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.“;
  • 2021-07-02 - 2021-07-03 Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“); 
  • 2021-12-02  KPP viešinimo akcija („Gerieji KPP pavyzdžiai“ - „TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“).

 Galutiniai projekto naudos gavėjai:  kaimo bendruomenės, žemdirbiai, žemdirbių savivaldos atstovai, verslininkai, vietos valdžios atstovai.  

Rezultatai

1. Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.“ Suorganizuotas 1 seminaras, kuriame buvo diskutuojama apie KPP įgyvendinimo patirtį ir raidos aktualijas, naujojo programinio laikotarpio ateities iššūkius. Diskusijų metu buvo pasidalinta gerąja KPP priemonių parama pasinaudojusių subjektų patirtimi, pasinaudojimo KPP programos priemonių paramos galimybėmis ir įgyvendinimo problemomis, siekiant pagerinti KPP įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika, bei skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose – įtraukti naujus kaimo plėtros dalyvius į žemės ūkio, miškų ūkio ir kaimo plėtros procesus ir KPP įgyvendinimą, sutelkti kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą bei paskatinti visas suinteresuotąsias šalis įsitraukti į informacijos ir žinių sklaidos procesus, taip pat aptarti naujojo programinio laikotarpio ateities iššūkius kaimo vietovėse. 

2. Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“. 2 dienų renginyje dalyvavo virš 196 dalyvių, kas parodo, kad labai svarbu diskutuoti dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime bei sušvelninti COVID-19 pandemijos padarinius žemės ūkio sektoriui pagalba prisidėti prie Kaimo plėtros programos įgyvendinimo kokybės ir vertinimo gerinimo, suinteresuotų subjektų įsitraukimo į kaimo plėtros procesus, užtikrinti dalijimąsi gerąja patirtimi dėl Kaimo plėtros programos priemonių taikymo bei parengti rekomendacijas dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime.

3. Renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai“ - „TOP 10 KPP pavyzdžių Lietuvoje“. Gerųjų projektų pavyzdžių apskrityse rinkimu buvo siekiama atrinkti ir paviešinti pačius geriausius KPP projektų pavyzdžius, jų rezultatus, akcentuojant jų teikiamą naudą ir kuriamą pridėtinę vertę. Atrinktais pavyzdžiais buvo siekiama parodyti, kokios idėjos ir metodai sėkmingai veikė, taip suteikiant kaimo plėtros dalyviams galimybę identifikuoti veiksmus, kurie galėtų atnešti sėkmę jų atveju. Gerosios praktikos pavyzdžių atranka buvo organizuojama remiantis nustatytais atrankos bei vertinimo kriterijais, pagal kuriuos buvo atrinkti originaliausi, sėkmingiausi ir kiti teigiamais aspektais išsiskiriantys KPP projektai. 

Apdovanojimus išsidalino: Alytaus apskrities nugalėtojos titulas atiteko Daivos Kvedaraitės šaltalankių ūkiui; Kauno apskrities nugalėtoja – Snieguolė Arlauskienė; Klaipėdos apskrities nugalėtoja – Laura Plaipienė; Audriaus Mesecko mišrus ūkis (danielių ir šilauogių auginimas) – pripažintas geriausiu Marijampolės apskrityje; Vytauto Barkausko mėsinių galvijų Limuzinų veislininkystės ūkis – geriausias Šiaulių apskrityje; Panevėžio apskrityje nugalėtoju tapo Darius  Kavaliauskas; Tauragės apskrities nugalėtoja tapo Reda Jucienė; Telšių apskrities nugalėtoju tapo Justino Petručio gyvulininkystės ūkis; Vilniaus apskrities laimėtoju tapo Tadeuš Pavlovski; Danieliaus Gražio pienininkystės ūkis – nugalėtojas Utenos apskrityje. Renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai“ – „TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“  – skirtas užtikrinti gerųjų KPP pavyzdžių žinomumą, keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika bei gerinti KPP vertinimą. 

Viešinimas