Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.; Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“
Projekto aprašymas
Projekto tikslai: artėjant naujajam ES biudžeto programiniam laikotarpiui ir kartu – Bendrosios žemės ūkio politikos, įskaitant ir kaimo plėtros politiką, reformai, ypač svarbu tampa įvertinti besibaigiančio laikotarpio politikos ir priemonių sėkmę, skatinti platesnį piliečių įsitraukimą į naujų programų formavimą, plačiau paskleisti informaciją apie kaimo plėtros procesus, atrasti gerosios patirties pavyzdžių.
2021 m. kovo – balandžio mėn. planuojama suorganizuoti seminarą, kuriame dalyvauti, diskutuoti ir pranešimus skaityti bus kviečiami pažangūs ūkininkai, kooperatyvų, žemdirbių savivaldos ir valdžios institucijų atstovai. Diskusijose numatoma aptarti KPP įgyvendinimo patirtį ir raidos aktualijas, naujojo programinio laikotarpio ateities iššūkius. Diskusijų metu bus pasidalinta gerąja KPP priemonių parama pasinaudojusių subjektų patirtimi, pasinaudojimo KPP programos priemonių paramos galimybėmis ir įgyvendinimo problemomis, siekiant pagerinti KPP įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika, bei skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose – įtraukti naujus kaimo plėtros dalyvius į žemės ūkio, miškų ūkio ir kaimo plėtros procesus ir KPP įgyvendinimą, sutelkti kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą bei paskatinti visas suinteresuotąsias šalis įsitraukti į informacijos ir žinių sklaidos procesus, taip pat aptarti naujojo programinio laikotarpio ateities iššūkius kaimo vietovėse. Viename apskritajame stale bus diskutuojama apie priemonės „Bendradarbiavimas“ įgyvendinimo iššūkius, antrame – apie priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ aktualijas, o trečioji diskusija bus skirta priemonės „Ūkio ir verslo plėtra “ įgyvendinimui.
Projekto uždaviniai:
Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.“ :
-
Suorganizuoti seminarą, kuriame dalyvautų pažangūs ūkininkai, kooperatyvų, žemdirbių savivaldos ir valdžios institucijų atstovai, iš viso 36 dalyvių.
-
Seminaro metu aptarti naujojo programinio laikotarpio KPP ateities iššūkius.
Renginio viešinimas ir informacijos sklaida.
Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“:
-
Suorganizuoti tarptautinę konferenciją dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime bei sušvelninti COVID-19 pandemijos padarinius žemės ūkio sektoriui, kurioje dalyvautų Trijų jūrų regiono žemdirbių savivaldos atstovai, Europos Sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio srities sprendimų priėmėjai, Lietuvos žemdirbiai, kooperatyvų ir žemdirbių organizacijų atstovai;
-
Užtikrinti 160 dalyvių dalyvavimą konferencijoje;
-
Pateikti rekomendacijas dėl Kaimo plėtros programos priemonių organizavimo ir įgyvendinimo, siekiant skatinti gyvybingumą kaime;
Užtikrinti konferencijos viešinimą – straipsnius respublikinėje spaudoje prieš konferenciją ir po jos.
Renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai“ – „TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“:
-
Organizuoti kiekvienoje Lietuvos apskrityje (10) atranką gerųjų projektų pavyzdžių ir atrinkti po vieną iš apskrities - sėkmingiausią, originaliausią ir kitais teigiamais aspektais išsiskiriantį įgyvendintą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (iš viso atrinkti 10 gerųjų pavyzdžių). Organizuojant gerųjų projektų pavyzdžių atranką, bus vadovaujamasi rekomendacijomis dėl KPP gerųjų projektų pavyzdžių atrankos (5 priedu).
-
Užtikrinti kokybišką gerųjų projektų pavyzdžių rinkimą kiekvienoje šalies apskrityje (10) ir paviešinti pačius geriausius KPP projektų pavyzdžius, šių projektų rezultatus, akcentuojant jų teikiamą naudą ir kuriamą pridėtinę vertę. Geraisiais pavyzdžiais iš kiekvienos (10) apskrities parodyti, kokios idėjos ir metodai sėkmingai veikė, taip suteikiant kaimo plėtros dalyviams galimybę identifikuoti veiksmus, kurie galėtų atnešti sėkmę jų atveju.
-
Suorganizuoti respublikinį renginį „TOP 10 KPP pavyzdžių Lietuvoje“, kurio metu bus paviešinti 10 gerųjų pavyzdžių – po 1 iš kiekvienos apskrities. Renginio metu visiems dalyviams bus pateikta anketa, kurioje bus klausimai: 1) ar dalyvavimas renginyje padidino jūsų supratimą apie ES paramą kaimo plėtrai Lietuvoje?; 2) ar ketinate gauta informacija apie KPP pasidalyti su kitais (kolegomis, draugais, artimaisiais ir pan.)?; 3) ar renginio metu pristatyti gerieji veiklų pavyzdžiai buvo naudingi jums apsisprendžiant dėl jūsų veiklos idėjos, kurią ketinate įgyvendinti pasitelkdami KPP paramos mechanizmus?
Komunikacijos priemonės:
- 2 teminiai renginiai (Seminaras „Europos Sąjungos bendroji žemės ūkio politika po 2020 m.“; Tarptautinė konferencija „Gyvybingumo skatinimas ir gerieji KKP priemonių taikymo pavyzdžiai“):
- 1 KPP viešinimo akcija („Gerieji KPP pavyzdžiai“ - „TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“).
Galutiniai projekto naudos gavėjai: kaimo bendruomenės, žemdirbiai, žemdirbių savivaldos atstovai, verslininkai, vietos valdžios atstovai.