Lietuvos kaime gera gyventi-2021
Projekto aprašymas
Projekto tikslas: pagerinti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (toliau – KPP) įgyvendinimo kokybę, užtikrinti keitimąsi patirtimi ir gerąja praktika, gerinti KPP vertinimą.
Projekto uždaviniai:
-
Švietimas/Informacijos suteikimas;
-
Problemų iškėlimas;
-
Problemų sprendimo būdų pasiūlymai;
-
Pasidalijimas patirtimi;
-
KPP gerųjų pavyzdžių pripažinimas/įvertinimas;
-
KPP programos privalumų kaimui sklaida.
Komunikacijos priemonės:
- 1 teminis renginys;
- 1 renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai“;
- 1 KPP viešinimo akcija.
Vykdant projektą planuojama surengti renginius:
-
vienos dienos tarptautinė konferencija „Trumposios maisto grandinės: problemos ir galimybės“. Pranešimus apie geruosius pavyzdžius skaitys lektoriai iš Lenkijos ir Italijos. Tema aktuali, nes trumpųjų maisto grandinių nauda tiek ūkininkui, tiek ir vartotojui yra neabejotina, nes sumažėja tarpininkų, maisto produktai nėra pervežami dideliais atstumais. Be to, palaikomi tiesioginiai ryšiai su vartotojais, ir tai stiprina vartotojo pasitikėjimą (dalyvių skaičius 110)
-
renginys „Gerieji KPP pavyzdžiai“ „Lietuvos kaime gera gyventi - 2021“ vyks Alantoje, Utenos apskr. Renginio metu Pranešimus skaitys bei patirtimi dalinsis apdovanojamų projektų įgyvendintojai, savivaldybių, kuriuose buvo įgyvendinami projektai, atstovai, asociacijų, valstybinių institucijų atstovai. KPP viešųjų paslaugų įgyvendintų sėkmingų, inovatyvių, originalių projektų apdovanojimai (atrinkta 15 gerųjų pavyzdžių) ir jų paviešinimas prisidės prie geresnio KPP vertinimo visuomenėje, žinomumo, motyvuos būsimuosius pareiškėjus dalyvauti KPP projektuose, nes matys, kad inovatyvūs, tvarūs projektai susilaukia įvertinimo ne tik vietos, bet ir nacionaliniu lygiu (dalyvių skaičius 60)
-
KPP Viešinimo akcija, dalyvaujant parodoje/mugėje su savo stendu/produkcija, kur bus pristatomi KPP atrinkti gerieji pavyzdžiai/ūkininkų produkcija (8 dalyviai).
Projekto įgyvendinimo vieta: projekto veiklos bus organizuojamos 2 Lietuvos apskrityse: Vilniaus ir Utenos.
Galutinis projekto naudos gavėjas: ūkininkai, savivaldybių, seniūnijų, bendruomenių atstovai.